Kuchnie na zamówienie Sosnowiec

kuchnie na zamówienie Sosnowiec

Niezależnie od jej metrażu kuchnia była, jest i zawsze będzie centralnym punktem w domu. To właśnie tutaj przebywamy sporą część dnia. Nie tylko przygotowujemy i jemy posiłki, ale też razem spędzamy czas, wspólnie gotując, czy po prostu siedząc i pijąc kawę.

Jak zaprojektować kuchnię, by była ona przytulnym miejscem rodzinnych spotkań? Co zrobić, by stworzyć funkcjonalną i przyjemną dla oka przestrzeń? Kuchnie na zamówienie to odpowiedź na obydwa pytania. Sprawdź dlaczego, czytając dalszą część tekstu.

Mądrze zaplanowana kuchnia

Aranżacja kuchni to niezwykle ważny etap. To właśnie wtedy jest czas, by rozplanować mądrze kuchnię i zadbać o to, by ułożyć meble w taki sposób, który nie będzie wymagał od nas przemierzenia całego pomieszczenia. I o ile nie jest to problem, gdy mamy sporo czasu i na spokojnie możemy przygotować posiłek, to w sytuacji, w której się śpieszymy, tracimy cenne sekundy. Aby tego uniknąć, warto wydzielić w kuchni strefy. Prawidłowy rozkład pomieszczenia nie tylko pozwoli Ci oszczędzić trochę czasu z rana, gdy szykujesz się do pracy lub dzieci do szkoły, ale też porządkuje wnętrze. W trakcie planowania tych stref najważniejsze jest ułożenie ich w odpowiedniej konfiguracji. Co to oznacza? Powinniśmy wziąć przede wszystkim pod uwagę kolejność wykonywanych przez nas czynności.

Poniżej krótki opis 5 stref podzielonych ze względu na funkcje:

  1. Strefa przechowywania żywności — pod tym pojęciem kryje się lodówka, zamrażarka, dolne i górne szafki, czyli miejsca, w których przechowujemy żywność.
  2. Strefa przechowywania naczyń — w większości przypadków są to górne i dolne szafki, szuflady, w których trzymamy wszelkie naczynia, począwszy od talerzy, sztućcy, przez szklanki, kubki, na wazach i miskach kończąc.
  3. Strefa zmywania — wymienia się tutaj zmywarkę, zlewozmywak, ociekacz, szafkę na odpady i śmieci oraz szafkę, w której znajdują się środki czystości.
  4. Strefa przygotowywania posiłków — to miejsce, gdzie kładziemy deskę do krojenia, blendery, czy naczynia i sztućce, które bezpośrednio wykorzystujemy w trakcie przygotowania jedzenia.
  5. Strefa gotowania oraz pieczenia — składa się na nią piekarnik, płyta grzewcza, kuchenka mikrofalowa czy szafki, w których przechowujemy patelnie, blaszki, garnki czy foremki.

Stwórz funkcjonalną i estetyczną kuchnię

Gotowe rozwiązania, które znajdziemy w sklepie, w sporej części przypadków nie są w stanie sprostać naszym wymaganiom. Niestety ani nie da się ustawić z nich wyżej wspomnianych stref w takiej kolejności, jakiej byśmy chcieli, ani ich wymiary nie są adekwatne do rozmiarów pomieszczenia. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem są kuchnie na zamówienie.

Wybierając meble na zamówienie, nie musisz korzystać już z gotowych rozwiązań. Zyskujesz ogromną swobodę działania — możesz dopasować meble do metrażu swojej kuchni, a także do gustu. To doskonałe rozwiązanie, gdy zależy Ci na tym, by stworzyć funkcjonalną i przytulną przestrzeń, w której będzie dobrze się czuł każdy domownik.

VENA — Twoje meble do kuchni

Jeśli interesuje Cię kuchnia na zamówienie i jesteś z Sosnowca, to zachęcamy do sprawdzenia oferty naszego studia. VENA to szereg propozycji, które możesz dopasować pod indywidualne preferencje. Proponowane przez nas rozwiązania doskonale sprawdzą się w starszym budownictwie, jak i nowoczesnych mieszkaniach lub domach. Współpracujemy także z firmami i instytucjami, które zamawiają u nas meble do kuchni na zamówienie do pokojów socjalnych dla pracowników.

Gdzie nas znajdziesz?

Nasze studio znajduje się blisko Sosnowca — z tego miasta dojedziesz do nas w około 15 minut. Na poniższej mapce znajdziesz wszystkie potrzebne informacje.