projektowanie kuchni

Projektowanie kuchni Śląsk


projektowanie kuchni śląskPrzechadzając się po sklepach meblowych na Śląsku, z jednej strony wielu z nas oczyma wyobraźni widzi już przedstawiane aranżacje zaaplikowane do własnego mieszkania. Jednak z drugiej strony, kiedy o tym dłużej pomyślimy, wszystkie te propozycje są bardzo podobne do siebie. Widać to szczególnie na przykładzie kuchni. Jeżeli należymy do tych osób, którym zależy na oryginalności i niebanalności, tak naprawdę nie mamy czego szukać w sklepach meblowych. Może jedynie inspiracji. Pomijając dosyć oczywiste kwestie, jak to, że gotowe meble z sieciowych sklepów rzadko kiedy można idealnie dopasować do własnej kuchni, to ich głównym grzechem jest to, że wszystkie wyglądają bardzo podobnie. Tym, którzy chcą, by ich kuchnia była jednak nieco inna od wszystkich, najlepiej będzie polecić projektowanie kuchni. Śląsk daje w tym zakresie wiele możliwości, dlatego też warto przejrzeć oferty pracowni tym się zajmujących i spośród nich wybrać taką, która najlepiej odpowiada naszym oczekiwaniom i wpisuje się w naszą estetykę. Jako firma projektująca Vena dostrzegamy potrzeby klientów w zakresie oryginalności, niepowtarzalności kuchni, która pragną mieć we własnym mieszkaniu. Jest to dla nas bardzo ważne, nie powielamy pomysłów już zrealizowanych. Budujemy nowe koncepcje na bazie potrzeb klienta i ściśle dostosowane są do jego preferencji. W połączeniu z naszym doświadczeniem projektowym i znajomością obecnych na rynku trendów. Dzięki temu kuchnie, które ostatecznie otrzymuje nasz klient są jedyne w swoim rodzaju, sa oryginalne. Przy projektowaniu kuchni zawsze robimy wszystko, aby kuchnie owstałe w wyniku naszej pracy były:

  • oryginalne i niepowtarzalne - klient powinien otrzymac produkt unikalny,
  • ściśle dopasowane do upodobań estetycznych klienta,
  • zgodne z przyzwyczajeniami i potrzebami klienta w zakresie funkcjonalności kuchni,
  • idealnie wpółgrające z pomieszczeniem i pozostałą częcią mieszkania - szczególnie w przypadku kuchni otwartych,
  • uwzględniające wykorzystanie najnowszych technik i nowych pomysłów w zakresie wzornictwa, rozwiązań technicznych.

projektowanie kuchni na śląsku

Korzyści wynikające z posiadania kuchni zaprojektowanej na zamówienie

Zalety zdecydowania się na kuchnię zaprojektowaną przez specjalistów w tym zakresie są rozliczne. Wspomniana już oryginalność, która była punktem wyjścia dla tego tekstu, jest oczywista. Z tym wiąże się też możliwość zaaplikowania do swojej kuchni wzornictwa nietypowego, którego próżno można by szukać w ofertach sklepów sieciowych. Dotyczy to zarówno mebli w stylu nowoczesnym, jak i tradycyjnym – wszak tradycyjne meble nie oznaczają wcale mebli bez polotu. Inną zaletą, jaką niesie za sobą projektowanie kuchni jest, co oczywiste, idealnie dopasowanie rozmiarów mebli do rozmiarów kuchni. Koniec z zestawami mebli, które nie pasują do kuchni, są za duże lub jest ich za mało. Za tym w ślad idzie dopasowanie mebli do naszych potrzeb. Studio projektowania kuchni Vena doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że do każdego pomieszczenia kuchennego należy podejść indywidualnie. Wszak każde pomieszczenie jest inne, posiada inne uwarunkowania techniczne w zakresie przyłączy wody i odpływu, na różnych stronach mogą być umieszczone okna, które także uwzględnia się w procesie projektowania nowej kuchni. Warunki te powoują, że projektant tak naprawdę, z każdym nowym projektem tworzy coś nowego, czego do tej pory nie było. Uwzględnienie tychże warunków, lub też uwzględnienie przebudowy lub adaptacji przyłączy do nowych warunków jest także obiektem pracy firmy projektowej, czego nie otrzymamy podczas dopasowywania zestawu mebli kuchennych zakupionych w markecie bądź innym sklepie.

Zaprojektowanie kuchni na wymiar daje więcej możliwości technicznych:

  1. uwzględnia możliwość przebudowy, dopasowania warunków technicznych, jak przyłącza do nowego projektu,
  2. uwzględnia przeszkody w postaci wnęk, wypustek na ścianach, lokalizacje otworów okiennych, krzywizn i ukosów,
  3. wykorzystanie przestrzeni w sposób optymalny,
  4. daje możliwość wyboru wysokości, głębokości czy szerokości mebli, pojedynczych szafek, rozmiaru blatu itp.

Indywidualne akcenty w kuchniach projektowanych przez wyspecjalizowane firmy

kuchnie na wymiar katowice

Półki na wino są zupełnie niepotrzebne komuś, kto nie pije alkoholu, tak samo jak duża ilość szuflad nie jest potrzebna komuś, kto przechowuje w kuchni niewiele drobnych przedmiotów, do których przechowywania to właśnie szuflady nadają się najbardziej.projektowanie mebli kuchennych na zamówienie na śląsku Projektowanie kuchni będzie uwzględniało wszystkie, nawet najdrobniejsze, najbardziej szczegółowe oczekiwania, jakie stawiać będziemy meblom. Dobry projektant kuchni poradzi sobie z każdym wyzwaniem. Niewielką kuchnię zaaranżuje tak, by pomieściło się w niej wszystko, co niezbędne, ale bez tworzenia wrażenia zagracenia; bardzo dużą kuchnię zaprojektuje tak, by nie miało się w niej poczucia pustki; kuchnię o nieregularnych kształtach zaplanuje w taki sposób, by narzucony architektonicznie podział przestrzeni sprawiał wrażenie celowego i przemyślanego. Tych wszystkich zalet, które ma projektowanie kuchni, próżno szukać w propozycjach sklepów meblowych. Przede wszystkim jednak projektanci kuchni mają szeroką wiedzę i głowy pełne przydatnych trików, które uczynią naszą kuchnię, jakikolwiek nie jest jej metraż i kształt, idealnie funkcjonalną i świetnie zaaranżowaną. Dlatego też, jeśli chcemy zmienić wystrój naszej kuchni, warto zdać się na studio projektowe. Jeżeli dodatkowo chcą się Państwo przekonać w jaki sposó do tematu projektowania kuchni podchodzi studio Vena, nasze drzwi stoją przed Państwem otworem. Pokażemy w jaki sposób pracujemy, co oferujemy i postaramy się ucziciwie powiedzieć, dlaczego właście z nami warto współpracować w zakresie zaprojektowania kuchni i jakie mogą otrzymać Państwo dzięki temu korzyści. Realizujemy nasze projekty dla klientów z całego Śląska, dlatego nie istnieją przeciwskazania do obsługi klienta spoza Katowic.