meble kuchenne na zamowienie

Meble kuchenne na zamówienie


Meble do kuchni na zamówienie to usługa, która daje inwestorowi możliwość własnego zaprojektowania, zaplanowania i wykonania kuchni we własnym domu. Rozwiązanie to różni się od standardowych kuchni, w formie gotowych zestawów mebli. Głównymi powodami, dla których inwestorzy coraz cześciej wybierają meble kuchenne na zamówienie to swoboda w planowaniu, duże możliwości aranżacyjne i projektowe, możliwość wpłynięcia na każdy element kuchni zaczynając od układu, formy, a kończąc na estetyce i jakości wykonania, czy wyborze materiałów. Ta dowolność powoduje, że klient ma możliwość całkowicie dostosować kuchnię na zamówienie do swoich potrzeb i upodobań, a co za tym idzie, może ją też dostosować finansowo do swoich potrzeb. Zatem usługa tworzenia mebli kuchennych na zamówienie nie może mieć z góry jasno określonych cenników. Jest to żywy organizm, kształtowany wspólnie - inwestora z projektantami i wykonawcami, a także doradcami, którzy wspólnie tworzą ostateczny produkt, uwzględniając wszelkie uwarunkowania.

nowoczesne meble kuchenne na zamówienie

Dlaczego meble kuchenne na zamówienie są wyborem lepszym?

Na początku warto zadać sobie podstawowe pytania, aby wiedzieć jaka kuchnia jest dla nas lepsza.

  • Czy kuchnia ma być bardziej funkcjonalna?,
  • czy kuchnia ma odpowiadać potrzebom i przyzwyczajenom użytkownika?,
  • czy kuchnia powinna wyglądać tak, żeby podobała się użytkownikom?,
  • czy kuchnia powinna ułatwiać pracę: gotowanie, przechowywanie, zmywanie itd.?,
  • czy kuchnia powinna być trwała i solidna?,
  • czy kuchnia powinna wypełniać przestrzeń pomieszczenia w sposób uporządkowany i optymalny?

Jeżeli na te pytania odpowiedź dotycząca pytania o lepszą kuchnię jest twierdząca, to z całą pewnością stwierdzisz, że właśnie meble kuchenne tworzone na zamówienie inwestora będa wyborem lepszym i godnym zastosowania. Mawia się, że wszystko jest dla ludzi. My twierdzimy, że niewiele jest tak istotnych i cennych rzeczy właśnie "dla ludzi" jak dobrze skomponowana, estetyczna i funkcjonalna kuchnia. Przecież to pomieszczenie w naszych domach służy nam codziennie. To w kuchni gotuje się obiady, przygotowuje śniadania, kolacje, przekąski, robi się drinki. Kuchnia zawsze budzi pozytywne skojarzenia i emocje, które moga przywołać jeszcze lata młodości, kiedy mama lub babcia przygotowywała ulubione smakołyki. Takich chwil się nie zapomina. Czy jednak w kuchni, która nie jest dostosowana do potrzeb, nie jest ładna, ani praktyczna będzie przywoływała takie wspomnienia? Czy będziemy się dobrze czuć w takim miejscu i będziemy z niego dumni? Raczej nie.

meble kuchenne na zamówienie

Funkcjonalność mebli na zamówienie ważniejsza niż może się wydawać

Niektórzy korzystając na co dzień z kuchni nie zastanawiają się specjalnie nad jej funkcjonalnością. Niektórzy, co jest błędem, stawiają tylko na wygląd i estetykę, a później przychodzi rozczarowanie. Funkcjonalność kuchni to coś, czego nie widać, jednak zaczyna dawać o sobie znać jeśli coś jest nie tak. Jeśli zmywarka jest zbyt daleko suszarki i zlewozmywaka, jeśli płyta grzewcza jest daleko szafki z naczyniami i garnkami, jeśli brak wystarczającej powierzchni blatu itd. Wówczas praca w kuchni zaczyna irytować, pojawiają się pewne niuanse, które czynią kuchnię niewygodną, męczącą. Przecież praca w kuchni powinna być przyjemna, prosta i możliwie szybka. Jednak o tym często przekonujemy sie zbyt późno. Aby stworzyć przestrzeń w kuchni na zamówienie wygodną, optymalną i funkcjonalną, można udać się do firmy takiej jak nasza, aby poradzić się doradców w jaki sposób najlepiej zaaranżowac kuchnię, aby spełniała wszelkie oczekiwania pod kątem ergonomii pracy. Jest to istotne, ponieważ na przestrzeni lat dobrze przygotowana kuchnia będzie nam służyła w sposób najlepszy z możliwych, a ta nieprzemyślana kuchnia będzie naszym utrapieniem przez klejne lata. Dlatego tak ważna jest kwestia funkcjonalności kuchni, o której czesto zapominamy, a która powinna być już rozstrzygnięta na etapie projektowania mebli kuchennych.

Co firma Vena robi, aby meble kuchenne na zamówienie spełniały oczekiwania inwestorów?

Przede wszystkim Vena posiada spore doświadczenie w projektowaniu i realizacji mebli kuchennych na zamówienie. Stworzyliśmy już setki projektów i realizacji, z których nasi klienci są zadowoleni. Każda kuchnia, która oddajemy w ręce klientów jest dziełem w dużej mierze wspólnym, a na ostateczny efekt składają się pomysły i sugestie klienta, praca projektantów i doradców, praca warsztatu stolarskiego wykonującego nasze meble z wybranych materiałów, oraz ostatecznie instalatorów, którzy montują nasze meble w odpowiedni sposób. Wspólna praca daje efekty w postaci pięknych kuchni, które z jednej strony cieszą oko, z drugiej zaś są perfekcyjnie przygotowane pod kątem ergonomii. Jeśli pragną się Państwo przekonać jakiego rodzaju kuchnie wykonaliśmy, zapraszamy do galerii, gdzie publikujemy nasze projekty kuchni i realizacje. Zainteresowanych prosimy o kontakt.