projektowanie kuchni

Projektowanie kuchni Katowice


projektowanie kuchni katowiceSpośród wszystkich pomieszczeń w domu, najczęściej najtrudniejszym do zaaranżowania jest kuchnia. Problemów z aranżacją kuchni jest kilka, ale najczęściej pojawiającym się utrudnieniem jest metraż i/lub kształt kuchni. Jeśli chodzi o kształt kuchni, to przeważnie są one na planie kwadratu lub prostokąta, co daje szerokie możliwości funkcjonalnego zaaranżowania przestrzeni. Problem pojawia się, kiedy kuchnia jest na planie wąskiego prostokąta lub kiedy jest złożona jakby z dwóch części (np. na planie dwóch, połączonych ze sobą prostokątów, co sprawia, że pomieszczenie jest w pewien sposób podzielone). Samodzielne próby zaaranżowania kuchni mogą kończyć się nierzadko rozczarowaniem, dlatego też warto zwrócić się o pomoc do specjalistów w tej dziedzinie i poprosić o profesjonalne projektowanie kuchni. Katowice są miastem, w którym mamy szeroki wybór pracowni tym się zajmujących, dzięki czemu wymarzona, idealna kuchnia jest niemalże w zasięgu naszej ręki. Dotarcie do dobrych firm, które zaproponują zaprojektowanie nowej kuchni jest stosunkowo łatwy. Przy pomocy prasy branżowej, Internetu, przekazów radiowych i telewizyjnych i w każdy inny sposób. Nie zawsze jednak huczna reklama świadczy o doświadczeniu firmy projektowej, podejściu do klienta i jakości wykonanej usługi. O jakości dobrej firmy powinny świadczyć opinie klientów, wykonane realizacje kuchni, przedstawiane projekty oraz ostatecznie użyte materiały i jakość wykonania całości. Jeśli uda się zweryfikować te informacje, najlepiej w kilku źródłach, będzie pewność, że wybór był trafny i pozostanie cieszyć się ze sprawnej obsługi w zakresie projektowania kuchni. Dobre firmy projektowe w zakresie projektowania kuchni powinny cechować się przede wszystkim:

 • elastycznym podejściem do klienta, miłą obsługą,
 • kompleksowym podejściem i obsługą klienta w zakresie świadczonych usług,
 • użyciem dobrych materiałów, co przełoży się na trwałość całej zabudowy kuchennej,
 • uwzględnianiem upodobań i poczucia estetyki i innych pomysłów klientów,
 • szczerością i otwatością w stosunku do klienta.

kuchnie na zamówienie katowice

Rozważasz zaprojektowanie kuchni, ale nie wiesz czy warto?

Firma Vena oferuje usługi projektowania kuchni do każdych pomieszczeń. Nasi projektanci z chęcią podejmą się standardowych i nietypowych zaleceń. Mamy doświadczenie w rojektowaniu kuchni nowoczesnych jak i klasycznych. Bez względu na upodobania, w firmie Vena można zrealizować nową kuchnię stworzoną pod konkretne potrzeby i dla konkretnych pomieszczeń tak, aby funkcjonalność i korzystanie z kuchni przynosiło satysfakcję i bezproblemowe użytkowanie. Dlaczego o wiele lepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na meble kuchenne na wymiar i usługi projektantów, aniżeli skorzystanie z ogólnodostępnej oferty sklepów meblowych? Odpowiedź zawiera się w samym pytaniu: w przeciwieństwie do z góry założonych wymiarów mebli dostępnych od ręki, meble na wymiar będą idealnie dopasowane do rozmiarów naszej kuchni. Unikniemy dzięki temu dosyć popularnych przy urządzaniu kuchni problemów, takich jak to, że nie wszystkie meble mieszczą się w kuchni lub wprost przeciwnie – pomiędzy ostatnią szafką a ścianą zostaje zapas miejsca, którego nie sposób zagospodarować. To jednak tylko jeden argument za tym, dlaczego powinno nas zainteresować profesjonalne projektowanie kuchni. Drugą kwestią jest bowiem jej funkcjonalność. W zależności od naszego stylu życia i tego jak często oraz ile gotujemy, różne będzie to, czego oczekujemy od kuchni, by w pełni spełniała nasze potrzeby.

projektowanie kuchni na zamówienie

Co projektant powinien uwzgldnić projektując kuchnię?

Biorąc się do projektowania kuchni dla klienta trzeba dokładnie zapoznać się z osobą zlecającą zadanie i dowiedzieć się w jaki sposób przede wszystkim korzysta z kuchni, czego od niej oczekuje i czego w niej potrzebuje. Najważniejszą rzeczą jest przygotowanie takiego projektu, który uwzględni wszelkie potrzeby klienta, a dodatkowo zaoferuje nowe możliwości, których klient sie nie spodziewał, ale w pełni się z nimi zgadza. Idealny projekt kuchenny to taki, który:

 • spełnia wymagania jakościowe,
 • spełnia wymagania funkcjonalne,
 • uwzględnie potrzeby i przyzwyczajenia klienta,
 • oferuje ciekawe rozwiązania ułatwiające korzystanie z kuchni,
 • osiąga maksymalny możliwy poziom ergonomii przy pracy w kuchni,
 • idealnie wykorzystuje dostępną przestrzeń, czyniąc kuchnię użyteczną i wygodną.

Jak nadać projektowi kuchni indywidualizmu by uwzględnić osobowośc i potrzeby klienta?

projektowanie mebli kuchennych na zamówienieGotowe zestawy mebli kuchennych, które możemy nabyć w sklepach meblowych, nie zawsze będą odpowiednie do naszych potrzeb. Dla jednych istotna będzie duża ilość szuflad, inni z kolei potrzebują większej ilości półek w swojej kuchni. Projektowanie kuchni przez profesjonalistę uwzględni wszystkie nasze potrzeby. Kuchnie robione na zamówienie mają jeszcze jedną zaletę, której często brakuje gotowym zestawom mebli. Niektórzy pasjonaci wina nie wyobrażają sobie swojej kuchni bez stojaka na butelki: wiele zestawów mebli, które znaleźć możemy w sklepach meblowych nie zawiera takiego mebla, zaś robiąc kuchnię na zamówienie, będziemy mogli mieć stojak, który będzie estetycznie tożsamy z pozostałymi meblami. Tu właśnie dochodzimy do ostatniej kwestii, w której projektowanie kuchni od podstaw ma przewagę nad sklepowymi zestawami mebli: estetyka. Sklepy meblowe oferują jednak w pewien sposób ograniczony wybór mebli, natomiast jeśli mamy konkretną wizję tego, jak powinna wyglądać nasza kuchnia od strony estetycznej, projektanci mogą tę wizję urzeczywistnić.

Serdecznie zapraszamy do biura firmy Vena w Katowicach, aby przekonać się do świadczonych przez firmę usług i zapoznać z dotychczasowymi realizacjami. Jesteśmy dla Państwa otwarci i służymy wszelką pomocą. Zdobyte przez firmę doświadczenie na przestrzeni lat owocuje owocnymi relacjami z naszymi klientami. Dobre porozumienie podczas tej wspólnej inwestycji, jaką jest projektowanie kuchni jest kluczowe i powinno charakteryzować każdą profesjonalną firmę działającą w tej branży.