Meble kuchenne na wymiar

Meble kuchenne na wymiar Katowice


meble kuchenne na wymiar katowiceProjekty kuchni, które możemy oglądać w każdym sklepie meblowym, są idealne tylko tam – gdybyśmy chcieli je wprost przenieść do naszej kuchni, okazałoby się, że przestają być takie idealne. Albo wszystkie meble nie zmieściłyby się u nas w kuchni, albo zmieściłyby się, ale kuchnia sprawiałaby wrażenie zagraconej, lub wprost przeciwnie: pustej i nieprzemyślanej. Nasze kuchnie mają różne kształty i wymiary, co sprawia, że nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania dla urządzenia kuchni, które sprawdzi się wszędzie i wszędzie będzie dobrze wyglądać. Zauważmy też, że propozycje zaaranżowania kuchni pokazywane w sklepach sieciowych, najczęściej są zrealizowane na planie kwadratu lub prostokąta o niewielkiej różnicy długości boków. W ten sposób meble z sieciowych sklepów są przedstawiane jako idealne nawet do małej kuchni. Należy jednak pamiętać o tym, że w wielu blokach mieszkalnych kuchnie są na planie wąskiego prostokąta. Taki kształt kuchni zdecydowanie utrudnia jej aranżację, ale nie jest to jedyny przypadek, w którym najlepszym rozwiązaniem będą meble kuchenne na wymiar. Tylko takie podejście do tematu wyposażenia własnej kuchni da pewność, że kształt kuchni będzie pod kątek zabudwy kuchennej wykorzystany w 100% optymalnie. Tworzenie mebli kuchennych dokłądnie zwymiarowanych wydobywa z danego pomieszczenia wszystkie atuty, ale także dopasowuje się do wszelkich ograniczeń związanych z jego powierzchnią czy kształtem. Aby przygotować indywidualnie meble kuchenne, należy dokonać oględzin miesca, w których meble zostaną zamontowane. Następnie dokonuje się dokładnego zwymiarowania pomieszczenia, aby przenieść je na projekt, na którym następnie będzie nanoszona zabudowa kuchenna. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi komputerowych i oprogramowania do projektowania i wizualizacji 3D projektant jest w stanie przygotować nowe meble kuchenne idealnie wpasowane w dostępną przestrzeń.

meble kuchenne katowice

Tworzenie mebli kuchennych na wymiar w Katowicach

Katowice są dużym miastem, toteż dużo jest tam blokowisk oraz buynków mieszkaniowych wielorodzinnych gdzie kuchnie często sprawiają problemy, kiedy ich właściciele chcą urządzić je estetycznie i praktycznie. Dzięki zamówieniu mebli dopasowanych do wymiarów naszej kuchni, możemy mieć pewność nie tylko, że wszystkie się zmieszczą, nie tworząc ani wrażenia pustki, ani zagracenia. Przede wszystkim możemy być pewni, że będą nam one odpowiadać także pod względem funkcjonalności: pomieszczą wszystko, co w kuchni być musi i zrobią to w najbardziej optymalny dla nas sposób. Dla jednych będą to meble z dużą ilością szuflad, dla innych sporo szafek, a jeszcze inni mogą marzyć o stojaku na wino, wysuwanym blatem, wyspą kuchenną czy wysuwaną eska do prasowania - będącym integralną częścią zestawu mebli kuchennych. Zamawiane meble kuchenne na wymiar dają nam dużo większe możliwości, niż to się ma w przypadku sklepów sieciowych, gdzie w gotowych zestawach może nam czegoś brakować. Spowodowało to powstanie w Katowicach wielu firm, które projektują na wymiar meble kuchenne i zdobywają coraz większe doświadczenie w tworzeniu kuchni przeznaczone do małych oraz nietypowych pomieszczeń.

meble kuchenne na zamówienie kuchnie wykonane na zamówienie w katowicach

Meble kuchenne na wymiar to wyższa estetyka i indywidualizm

Drugą kwestią jest oczywiście estetyka. Meble ze sklepów sieciowych może mieć każdy, dlatego nie jest wcale tak trudne trafić u kogoś na kuchnię do złudzenia przypominającą naszą własną. W przypadku mebli na wymiar wygląda to już nieco inaczej. Oczywiście, propozycje sklepów sieciowych mogą stanowić inspirację, jednak ostatecznie dobrze wymierzone meble kuchenne prezentują oryginalne wzornictwo i możemy być pewni, że drugich takich jak nasze, nie ma nikt. Poza tym meble te mają jeszcze jeden atut, którym jest ich trwałość. Wykonywane są z wysokiej jakości materiałów i przy wykorzystaniu najnowszych technologii, dzięki którym przy ich produkcji dba się o każdy, nawet najmniejszy, detal. To sprawia, że otrzymujemy meble wytrzymałe, które posłużą nam przez wiele, a nie kilka, lat. Nie trzeba chyba wspominać o tym, że jest to opłacalna inwestycja, zwłaszcza, że wbrew pozorom, meble na zamówienie nie są produktem będącym w zasięgu jedynie niektórych, bogatszych.

Co decyduje o wyjątkowości mebli kuchennych na wymiar?

Przede wszystkim możliwość wpłynięcia na każdy aspekt projektowanej kuchni. Decydując się na kupno tak przygotowanych mebli kuchennych możemy sami zadecydować o następujących kwestiach:

  • wybór materiału frontó kuchennych, mogą to być fronty drewniane, fornirowane, z płyt wiórowych itp.,
  • wybór materiału blatów kuchennych - na rynku spotykać można blaty z płyty OSB, blaty laminowane, blaty z konglomeratu, blaty kamienne, szklane, drewniane,
  • wybór wymiarów szafek - ich wysokości, szerokości, głębokości, tak aby maksymalnie dopasować do przyzwyczajeń i indywidualnych warunków,
  • wybór zastosowanych zawiasów i mechanizmów otwierania szafek kuchennych,
  • wybór rodzaju uchwytów na frontach lub ich braku.
  • Na każdy z tych elementów mamy realny wpływ i możliwośc dokonania wyboru. Materiały te różnią się jakością, wytrzymałością mechaniczną, innymi cchami i ceną. Rozwiązana droższe jak np. blat kamienny, granitowy będzie opcją duża bardziej wytrzymałą niż blat laminowany. Każdy ma tutaj pole wyboru i może sam ostatecznie wybrać jakich elementów ma składać się jego kuchnia, a ma to ostatecznie bardzo duży wpływ na ostateczną cenę gotowych mebli kuchennych.