kuchnia na wymiar

Kuchnia na wymiar Katowice


kuchnia na wymiar katowiceKażdy, kto ma niewielką kuchnię, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak trudno ją urządzić. Jeżeli mieszkamy we własnym domu, to czasami mamy możliwość dokonania drobnej przebudowy, dzięki której kuchni przybędzie nieco metrażu, jednak rodziny mieszkające w blokach mieszkalnych, gdzie jest największy problem z niewielkich rozmiarów kuchniami, nie mają niestety innego wyjścia, jak jedynie przyjąć zastany stan rzeczy i spróbować dopasować do niego swoją wizję idealnej kuchni. Kuchenne meble oferowane w sklepach meblowych, marketach budowlanych, lub w wielu sklepach interentowych i aukcjach, zwykle są projektowane z myślą o średnich lub dużych kuchniach, przez co właściciele tych niewielkich mogą mieć poważny problem, by znaleźć meble, które zmieszczą się w ich kuchni i będą funkcjonalne. Mogą jedynie liczyć na zakup części zestawu meblowego wstawiając w odpowiednie miejsce, jednak czy taka kuchnia będzie w pełni funkcjonalna? Najlepszym rozwiązaniem wobec tego będzie kuchnia na wymiar. Katowice to miasto, w którym znajdziemy zarówno dużą liczbę sklepów meblowych, jak też dużą liczbę pracowni wykonujących meble na zamówienie, dzięki czemu nasze możliwości zdobycia wymarzonych kuchennych mebli są wręcz nieograniczone. Firma Vena jest jednym z przykładów takich firm, która na katowickim i sląskim rynku projektowym i wykonawczym w tym zakresie zyskała sobie dobrą opinię i wiele ciekawych realizacji, które sukcesywnie umieszczane są na tej stronie interentowej w dziale realizacje. Studio mebli kuchennych Vena może pochwalić się wykonaniem kuchni na wymiar w różnych stylizacjach począwszy od kuchni tradycyjnych, klasycznych, ale także stylizowanych, nowoczesnych i każdym innym rodzaju kuchni, który preferuje odbiorca.

kuchnie produkowane na wymiar

Czym kierować się wybierając wykonwacę kuchni na wymiar?

Poszukiwania najlepiej rozpocząć wśród znajomych oraz w Internecie – tam najczęściej możemy zapoznać się z dotychczas wykonanymi przez pracownię realizacjami i chociaż studia meblowe najchętniej chwalą się swoimi najlepszymi projektami, wykonanymi z rozmachem, to jednak często zamieszczają także realizacje małych kuchni, wiedząc dobrze o tym, jak trudno jest dobrze urządzić kuchnię o niewielkim metrażu.meble kuchenne katowice Jeżeli dana pracownia posiada w swojej galerii projektów zrealizowane zamówienia na małe kuchnie, możemy zaufać, że kuchnia na wymiar wykonana w tym studiu będzie dobrym pomysłem. Oczywiście, jeszcze bardziej istotną kwestią jest jakość i estetyka. Jeżeli podobają nam się projekty interesującego nas studia, możemy skorzystać z jego usług, nawet jeżeli dotychczas nie zajmowało się ono projektami małych kuchni. Pamitaj zatem, aby przygotować się do spotkania z projektantem kuchni i zapamiętać kilka istotnych kwestii, o które warto podczas takiego spotkania poruszyć i uzyskać w związku z tym istotne informacje. Na spotkaniu w biurze projektowym powinieneś przede wszystkim:

  • poprosić o przestawienie dotychczas zrealizowanych projektów - pozwoli to na zweryfikowaniu estetyki i stylistyki charakterystycznej dla danego biura i skojarzenie tego z własnymi upodobaniami,
  • poruszyć kwestię zakresu pracy i robót, dokładnie zapoznać się z umową i elementami, za które odpowiada wykonawca projektu i realizator kuchni,
  • zapoznać się z kosztorysem prac i ustalić dokłądnie zakres robót, aby uniknąć nieprzyjemności związanych z dodatkowymi kosztami czy niedokończona kuchnią w domu,
  • ustalić dokładny kosztorys, który będzie uwzględniał cene materiałó, wykonawstwo kuchni na wymiar oraz cenę pracy przy montażu i instalacji urządzeń.

Dzięki temu wyeliminujemy ewentualne, niechciane sytuacje i będziemy mogli cieszyć się postępem prac i w efekcie nową, świeżą i upragnioną kuchnią.

kuchnie na wymiar producent

Kuchnia na wymiar w Katowicach - projektowanie

Jeżeli tylko studio jest otwarte na nowe wyzwania, kreatywne i pełne pomysłów, możemy liczyć na świetny projekt. Kuchnia na wymiar będzie zaprojektowana tak, że uwzględni wszelkie nasze potrzeby i oczekiwania: zarówno te funkcjonalne, jak i estetyczne. Inaczej korzysta z kuchni ktoś, kogo pasją jest gotowanie i pichci każdego dnia dla całej rodziny, a inaczej osoba, która gotuje rzadko i niewiele. Wiąże się to też z ilością wyposażenia kuchennego, które musi znaleźć dla siebie miejsce – kuchnia na wymiar będzie kuchnią nie tylko idealnie dopasowaną do pomieszczenia, które dla niej przewidziano, ale przede wszystkim będzie idealnie dopasowana do indywidualnych potrzeb jej użytkowników. Dzięki temu będzie funkcjonalna rzeczywiście, a nie tylko z założenia, co jest częstym problemem w przypadku taśmowo produkowanych mebli. Są one teoretycznie funkcjonalne, ale w praktyce dla niektórych osób mogą się okazać kompletnie niewygodne w użytkowaniu, ponieważ nie będą odpowiadać na specyficzne potrzeby. To najważniejszy powód, dla którego warto jest zdecydować się na kuchnię na wymiar.

Podstawowe etapy przy zamówieniu kuchni na wymiar

Zamawiając nową kuchnię trzeba mieć świadomość, że wystąpi to w kilku etapach, aby cały proces mógł być przeprowadzony prawidłowo. Odwiezając biuro projektowe Vena w Katowicach, dowiesz się, że etapy niezbędne do przeprowadzenia podczas ralizacji nowej kuchni można podzielić na następujące zakresy czynności:

  1. Etap I - rozmowa z wykonawcą projektu, omówienie wszelkich istotnych kwestii,
  2. Etap II - sporządzenie kompleksowego kosztorysu prac, który uwzględni koszta projektowe, materiałowe i montażowe,
  3. Etap III - wykonanie projektu według wcześniejszych ustaleń z klientem,
  4. Etap IV - wykonanie zabudowy meblowej w zakładzie stolarskim na podstawie zaakceptowanego projektu kuchni,
  5. Etap V - realizacja kuchni, montaż w miejscu docelowym, podłączenie sprzętu AGD, przyłączenie do sieci kanalizacyjnej i wody, instalacja akcesoriów i innych elementów określonych w umowie,
  6. Etap VI - odbiór kuchni i zakończenie współpracy.